Çalışmalarımız

Nefes Koçluğu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Nefes yaşamdır… Herkes tarafından bilinen bu basit gerçek farkındalıkla kullanıldığında bir mucizeye dönüşür.

Yaşlanmanın en belirgin sebebi hücrelerdeki oksijen yetersizliğidir. Doğru ve yeterli nefes almayan kişiler kendilerini sürekli yorgun ve depresif hisseder, uyku düzenlerinde sorun yaşarlar. Yetersiz nefes almak bağışıklık sistemini zayıflatır ve hastalıklara yol açar.

Doğru Nefes almak bedenin sağlıklı olması ve ihtiyaç duyduğu oksijeni alması açısından çok önemlidir. Oksijen hücreleri temizler ve enerji yaratmalarını sağlar. Yeterli oksijen iç organlarının, hormon bezlerinin, kas, kemik, sinir sisteminin ve beynin çalışması için şarttır. Nefes tüm bunların doğal kaynağıdır. Canlı ve enerjik olmanın, genç kalmanın en önemli yolu, doğru ve yeterli nefes almaktır. Nefes, insanın kendisinin sorumlu olduğu yüksek titreşimli bir şifa yöntemidir.

Nefes, kişisel gelişim çalışmalarının içinde en hızlı, etkili, güçlü olan dönüşüm aracıdır. Sınırlı duygu ve düşüncelerden kalıcı bir şekilde özgürleşmemizi, kendi gerçeğimize dönmemizi sağlar. Yapılan araştırmalar bir nefes çalışmasının bile birçok psikoterapiye eşdeğer güçte, etkili duygusal çözülümler sağladığını göstermektedir.

Teknolojinin hızlandırdığı maddeye dayalı tüketilen yaşamlarda; huzursuzluk, mutsuzluk, tatminsizlik sonucu yaşam giderek anlamsız hale geliyor. Kadim çağlardan beri insanın fiziksel, duygusal, zihinsel ve maneviyat boyutundaki sıkışıklıklarının ve sınırlarının yol açtığı rahatsızlıkların giderilmesi için birçok çalışma geliştirildi. Bu çalışmaların dayandığı en önemli temel teknik, nefes çalışmalarıdır.

Nefes; zihinsel ve duygusal iyileşmenin anahtarıdır. Düşünce sisteminin ve otomatik alışkanlıkların oluşmasını sağlayan bilinçaltı zihnine giriş kapısını açar. Böylece bilinçaltındaki anıların yüzeye çıkmasına ve iyileşmesine olanak verir.

Nefes çalışmaları sırasında bağlantılı nefeslerle yaratılan yüksek titreşim, hatalı düşünce sisteminde çözülümler sağlayarak bedenin, zihnin, duyguların bütünleşmesini sağlar. Böylece iç görü kazanır ve yaşam içinde ertelemek, paniklemek yerine uygun zamanda harekete geçeriz. Nefes çalışmalarında uygulanan doğru ve yeterli nefes; zamanla tam, açık ve bağlantılı nefes alıp verme alışkanlığını günlük yaşama taşır. Artık isteklerimizi elde etmeye çalışmak (çabalamak) yerine isteklerimizi nasıl yaratacağımızı öğreniriz.