Çalışmalarımız

Aile Dizimi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Hepimiz kuşaklar öncesine uzanan bir aile sisteminin parçasıyız. Bir anneden ve bir babadan dünyaya geliriz. Bu büyük aile sisteminin işlediği bazı kurallar vardır. Bunları kolektif bilinç vasıtasıyla biliriz. Bu kurallara uyulmadığı zaman sistemde dengesizlikler meydana gelir.

Kişi bazen sistemine duyduğu büyük sevgi ile bu dengeyi tekrar kurmaya çabalar. Bunun sonucunda kendine ait olmayan bir kaderi yaşayabilir veya bilincinde olmadan aslında hiç arzulamadığı durumlarda kendini bulabilir.

Aile Dizimi başımıza tekrar tekrar gelen bu tip durumlara bakmamıza aracı olan sistemik bir yöntemdir. Böylece her hareketin sevgiden kaynaklandığı aile sistemindeki görünmeyen dinamiklerin farkına varırız.

Aile dizimi çalışmalarıyla birey sisteminden hangi yükleri farkında olmadan aldığını görür. Bu farkındalığa ulaştıktan sonra kendi kaderine sahip çıkabilir.

Herbir üyenin kaderine saygı duymak, yükünü ona bırakmak ve kendi kaderimize sahip çıkarak hayata tüm halleriyle evet demek bu çalışmanın nihai hedefidir.

Yaşananlar yaşandı ve artık değiştirilemez. Ancak bunlara farklı bir anlayışla tekrar baktığımızda aslında büyük bir güç kaynağı olduğunu öğrenir ve hayata evet deriz.

Hangi durumlarda fayda sağlanır?

değiştiremediğiniz davranış kalıpları,
kronik rahatsızlıklar,
bağımlılıklar,
nereden geldiğini bilemediğiniz yoğun duygular,
ekonomik tıkanıklıklar,
eş/partner ilişkilerindeki sorunlar,
hayatınızı kısıtlayan, yaşam kalitenizi etkileyen alışkanlar
Eğer siz de yukardaki durumlardan birini yaşıyorsanız Aile Dizim çalışmaları sizin için yararlı olabilir.